Elon Musk – Ivanka Trump ve Lilly Wachowski ‘yi Bir Araya Getiren Mesaj!

By

Tesla ve SpaceX ‘in kurucusu ünlü iş insanı Elon Musk, Twitter hesabı üzerinden yine dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Yaptığı paylaşım ile henüz ne demek istediği gizemini koruyor. Bazıları, bu tweetin SpaceX projesi hakkında olduğunu söylemekte.

Yaptığı paylaşımları ile gündeme gelen Elon Musk, tekrardan gündeme gelmeyi başardı. Yaptığı paylaşımda ise “Kırımız Hapı Al” yazısına yer veren Musk, bu mesajın ne anlama geldiğini ise henüz açıklamadı.

Peki “Kırmızı hapı al.” bu cümlenin anlamı sizce ne olabilir?

Birçok kişi bu paylaşımın The Matrix filminde anlatılmak istenen ile bağlantılı olabileceğini düşünüyor. California’nın eyalet kurumları ile iyi ilişki yaşayamayan Elon Musk’ın bu kurumlara nasıl mesaj iletmek istedi.

Matrix’te, kırmızı hapı seçmek, Keanu Reeves’in kahramanı Neo’nun, insanlığın geri kalanıyla birlikte, bilgisayar tarafından üretilen bir gerçekliğin içinde sıkıştığını fark etmesini sağlar.

Zamanımızın dilinde, kırmızı hap tipik olarak erkek hakları aktivistlerine veya daha geniş olarak muhafazakar ve komplo ideolojilerinin çeşitlerine atıfta bulunur.

Elon Musk’un son paylaşımına bakarsak, kırmızı hapı muhtemelen koronavirüs salgını karşısında karantinayı kırmak anlamına geliyor olabilir.

Her iki durumda da, Lilly Wachowksi’nin Matrix’in kötüye kullanımı ve aşağıda okuyabileceğiniz Ivanka’nın onay retweeti için çok ilginç bir mesajı var.

You may also like

En Son Haberler